Streda 16. 1. 2019

Čo nás čaká

KONZULTAČNÉ HODINY: V utorok 15.1.2019 sa budú konať konzultačné hodiny v čase od 16.00-17.00.
POLROČNÉ PRÁZDNINY: V piatok 1.2.2019 budú polročné prázdniny pre žiakov ZŠ. Materská škola bude v tento deň riadne v prevádzke. V pondelok 4.2.2019 bude prebiehať riadne vyučovanie.

Týždeň s myšlienkou

"Príroda nikdy neporuší vlastné pravidlá." (Leonardo da Vinci)

Jedálny lístok

Jedálny lístok na aktuálny týždeň si môžete pozrieť prostredníctvom linky na GĽŠ.

• Konzultačné hodiny

Srdečne pozývame rodičov na konzultačné hodiny, ktoré sa uskutočnia v utorok 15.1.2019 v čase od 16.00 do 17.00 hod. Tešíme sa na stretnutie s Vami.

• Jasličková slávnosť

Len jedna zvesť pretrváva dlhé veky: nesie sa svetom už dvadsaťjeden storočí. Šíri sa slovom i písmom, ohlasuje sa z pokolenia na pokolenie: "Zvestujem Vám veľkú radosť, lebo sa Vám narodil Spasiteľ, Mesiáš a Pán." Scénické pásmo detí, žiakov a študentov zo ZŠ s MŠ sv. Andreja-Svorada a Benedikta z Trenčína zachytáva udalosti Stvorenia sveta, prvých ľudí, cez príchod zla do sveta až po očakávané narodenie Mesiáša. Lebo Boh sa zľutoval nad ľudstvom a prisľúbil Vykupiteľa, ktorý prichádza na svet práve na Vianoce, aby dal zmysel každému jednému ľudskému životu.

• Slávenie misijnej nedele vo farnosti

Misijnú nedeľu sme slávili pri sv. omšiach vo farnosti. Deti v krátkej scénke zdramatizovali rozhovor svätých v nebi. Patrónku misií, sv. Terezku z Lisieux všetci poznáme ako sväticu s veľkou túžbou stať sa misionárkou a slúžiť na všetkých častiach sveta súčasne. V scénke, sv. Terezka oslovila svätých, ktorí žili na jednotlivých kontinentoch, aby jej o nich porozprávali. O živote v krajinách Ázie hovorila sv. Matka Tereza, o Amerike sv. Kateri Tekakwitha, o Európe sv. František z Assisi, o Afrike sv. Jozefína Bakhita. Oceániu predstavil sv. Peter Chanel, ktorý tam pôsobil ako kňaz a misionár a dnes je jej patrónom.