Konzultačné hodiny

Srdečne pozývame rodičov na konzultačné hodiny, ktoré sa uskutočnia v utorok 15.1.2019 v čase od 16.00 do 17.00 hod. Tešíme sa na stretnutie s Vami.

Jasličková slávnosť

Len jedna zvesť pretrváva dlhé veky: nesie sa svetom už dvadsaťjeden storočí. Šíri sa slovom i písmom, ohlasuje sa z pokolenia na pokolenie: "Zvestujem Vám veľkú radosť, lebo sa Vám narodil Spasiteľ, Mesiáš a Pán." Scénické pásmo detí, žiakov a študentov zo ZŠ s MŠ sv. Andreja-Svorada a Benedikta z Trenčína zachytáva udalosti Stvorenia sveta, prvých ľudí, cez príchod zla do sveta až po očakávané narodenie Mesiáša. Lebo Boh sa zľutoval nad ľudstvom a prisľúbil Vykupiteľa, ktorý prichádza na svet práve na Vianoce, aby dal zmysel každému jednému ľudskému životu.

• Sv. Terezka z Lisieux

Slávenie misijnej nedele vo farnosti

Misijnú nedeľu sme slávili pri sv. omšiach vo farnosti. Deti v krátkej scénke zdramatizovali rozhovor svätých v nebi. Patrónku misií, sv. Terezku z Lisieux všetci poznáme ako sväticu s veľkou túžbou stať sa misionárkou a slúžiť na všetkých častiach sveta súčasne. V scénke, sv. Terezka oslovila svätých, ktorí žili na jednotlivých kontinentoch, aby jej o nich porozprávali. O živote v krajinách Ázie  hovorila sv. Matka Tereza, o Amerike sv. Kateri Tekakwitha, o Európe sv. František z Assisi, o Afrike sv. Jozefína Bakhita. Oceániu predstavil sv. Peter Chanel, ktorý tam pôsobil ako kňaz a misionár a dnes je jej patrónom.

"Svetový deň zdravej výživy"

Jednou z najdôležitejších vecí k dobrému a dlhému životu je zdravá výživa, na ktorú sa často zabúda. Práve preto si 16. októbra pripomíname    Svetový deň zdravej výživy. Na našej škole sme zorganizovali dňa 17. 10. 2018 Deň zdravej výživy. Žiaci pomohli pripraviť ochutnávku zdravých jedál vo forme rôznych nátierok ako sú cesnaková, tuniaková, mrkvová, banánová, ďalej rôzne výtvory z ovocia a zeleniny, ktoré prilákali hladné ústa našich detí a ukázali im ako sa môžu zdravo a chutne stravovať. Akcia mala veľký úspech.

Otvorenie školského roka

V pondelok 3.9.2018 sme spolu s o. biskupom J. E. Mons. V. Judákovom otvorili nový školský rok. Pri tejto príležitosti o. biskup požehnal aj rekonštuované priestory našej novej školy na Braneckého ulici.

Ples ZŠ, MŠ a PaSA

Zo spomienok na náš ples.

VÝTVARNÁ SÚŤAŽ

Aj tohto roku sa žiaci ZŠ a MŠ zapojili do výtvarnej súťaže Príroda, životné prostredie a deti. V kategórii materských škôl získala cenu za svoju prácu Anna Viktória Santerová. Blahoželáme                                                                                viac

ONDREJSKÝ JARMOK 2017
  • Milión detí sa modli ruženec

V stredu 18.10.2017 sme sa s deťmi a študentmi zo ZŠ a PaSA sv. Andreja-Svorada a Benedikta v Trenčíne zapojili do celosvetovej aktivity „Milión detí sa modlí ruženec“. Spoločne sme sa modlili za pokoj a jednotu vo svete. Modlitbu viedok p. dekan Mons. M. Kupčík.

• Svetový deň výživy

Dňa 17. októbra 2017 sme si na našej škole pripomenuli Svetový deň zdravej výživy. Každoročne si ho pripomínajú ľudia vo viac ako  150 krajinách sveta vrátane Slovenska. Bol vyhlásený v novembri 1979 na konferencii  Organizácie spojených národov v Ríme. Cieľom  je dosiahnuť zníženie energetického príjmu, príjmu tukov, najmä živočíšnych, ďalej cholesterolu, sacharidov a soli v strave. Na Slovensku  stále  pretrváva  zvýšený príjem energie, vysoké percento obyvateľov stále požíva veľké množstvo bravčového mäsa, ale spotreba rýb je nedostatočná.

Pre žiakov a učiteľov našej školy bola ku  dňu  svetovej výživy cez veľkú prestávku pripravená ochutnávka zdravej výživy, v podobe rôznych pomazánok, zeleninových šalátov, ovocia a sladkých dobrôt bez použitia cukru a tuku. Deti  si priniesli do školy aj zdravú desiatu. Pre prítomných pripravili zdravé pestré a chutné jedlo žiaci z krúžku varenia. Akcia sa vydarila s veľmi dobrým ohlasom všetkých zúčastnených.

• V našej záhradke

Práce v našej zahrádke. Sadili sme slnečnice, mrkvu, mätu, medovku a pažítku. Tešíme sa, ako nám rastlinky budú rásť.

• Rodičovský ples

Zo spomienok na ples.

• Krížová cesta rodičov a detí MŠ
    11. 4. 2017

V  stredu  sa spoločne v kostole Notre Dame modlili modlitbu krížovej cesty za svoje deti, za svoje rodiny rodičia a učitelia z MŠ.

• Brigáda v MŠ

Z našej brigády na úprave okolia.

• Karneval v MŠ

Radostná fašiangová atmosféra vládla aj na karnevale MŠ.

• Sv. Mikuláš

V utorok 6. decembra navštívil našu školu sv. Mikuláš v sprievode anjelov. Z jeho návštevy sa tešili najmä naši najmenší žiaci.

• Spomienky na jarmok

Takto sme prežili náš ONDREJSKÝ JARMOK. O šikovnosti a tvorivosti našich žiakov, študentov a ich rodičov hovoria zábery z akcie

• Kurz poskytovania prvej pomoci

V stredu 15. apríla 2015 sa zúčastnili žiaci II. stupňa ZŠ kurzu poskytovania prvej pomoci, ktorý viedla Mgr. Klára Ševčíková, pracovníčka RZP NsP Trenčín. Po teoretickej časti a  ukážkach, si žiaci mohli vyskúšať prakticky poskytovať prvú pomoc.