Navigácia

 • Plenárne a triedne združenie rodičov ZŠ

  Plenárne a triedne združenie rodičov ZŠ

  Pozývame  rodičov žiakov základnej školy na plenárne a triedne združenie v pondelok  15. októbra 2018 so začiatkom o 16.00 hod. v telocvični školy (budova PaSA).  Tešíme sa na stretnutie s Vami.  

 • Zoznam pomôcok pre žiakov 1. ročníka

  Zoznam pomôcok pre žiakov 1. ročníka

  Zošity: Na zošity prosím  vypísať len meno, priezvisko a triedu - priniesť ich do školy.

               511 s pomocnou linkou  - 4 ks

               512 s pomocnou linkou  - 2 ks

               513 – 2 ks

               510 – 2 ks 

               520 – 1 ks

               624 – 1 ks (slovníček)

  Telesná výchova: tepláková súprava, tričko, ponožky, cvičky, švihadlo – podpísané

  Výtvarná výchova: vodové farby, temperové farby, štetce – tenšie, hrubšie, staré tričko alebo zástera, sada farebných papierov, plastelína, lep, nožnice, 30 malých A4  a 20 veľkých A3 výkresov, nádobu na vodu najlepšie plastovú, handričku na utieranie, tuž, voskové pastelky. Prezuvky uzavreté, nie vsuvky - podpísať

 • Súťaž "ORNAMENTÁLNA MAPA"

  Súťaž "ORNAMENTÁLNA MAPA"

  Aj my sme sa zapojili do tejto súťaže. Svojím hlasom môžeš podporiť našich žiakov. Hlasuj o najkrajší ornament do 10.6.2018. Toto je náš ornament.

 • Ples ZŠ, MŠ a PaSA

  Ples ZŠ, MŠ a PaSA

  Zo spomienok na náš ples.

 • VÝTVARNÁ SÚŤAŽ

  VÝTVARNÁ SÚŤAŽ

  Aj tohto roku sa žiaci ZŠ a MŠ zapojili do výtvarnej súťaže Príroda, životné prostredie a deti. V kategórii materských škôl získala cenu za svoju prácu Anna Viktória Santerová. Blahoželáme                                                                                viac

 • ONDREJSKÝ JARMOK 2017

  ONDREJSKÝ JARMOK 2017
 • Milión detí sa modli ruženec

  V stredu 18.10.2017 sme sa s deťmi a študentmi zo ZŠ a PaSA sv. Andreja-Svorada a Benedikta v Trenčíne zapojili do celosvetovej aktivity „Milión detí sa modlí ruženec“. Spoločne sme sa modlili za pokoj a jednotu vo svete. Modlitbu viedok p. dekan Mons. M. Kupčík.

 • Svetový deň výživy

     Dňa 17. októbra 2017 sme si na našej škole pripomenuli Svetový deň zdravej výživy. Každoročne si ho pripomínajú ľudia vo viac ako  150 krajinách sveta vrátane Slovenska. Bol vyhlásený v novembri 1979 na konferencii  Organizácie spojených národov v Ríme. Cieľom  je dosiahnuť zníženie energetického príjmu, príjmu tukov, najmä živočíšnych, ďalej cholesterolu, sacharidov a soli v strave. Na Slovensku  stále  pretrváva  zvýšený príjem energie, vysoké percento obyvateľov stále požíva veľké množstvo bravčového mäsa, ale spotreba rýb je nedostatočná.

     Pre žiakov a učiteľov našej školy bola ku  dňu  svetovej výživy cez veľkú prestávku pripravená ochutnávka zdravej výživy, v podobe rôznych pomazánok, zeleninových šalátov, ovocia a sladkých dobrôt bez použitia cukru a tuku. Deti  si priniesli do školy aj zdravú desiatu. Pre prítomných pripravili zdravé pestré a chutné jedlo žiaci z krúžku varenia. Akcia sa vydarila s veľmi dobrým ohlasom všetkých zúčastnených.

 • V našej záhradke

  Práce v našej zahrádke. Sadili sme slnečnice, mrkvu, mätu, medovku a pažítku. Tešíme sa, ako nám rastlinky budú rásť. 

 • Rodičovský ples

     Zo spomienok na ples.

   

 • Krížová cesta rodičov a detí MŠ
  11. 4. 2017

  V  stredu  sa spoločne v kostole Notre Dame modlili modlitbu krížovej cesty za svoje deti, za svoje rodiny rodičia a učitelia z MŠ.

 • Brigáda v MŠ

  Z našej brigády na úprave okolia. 

 • Karneval v MŠ

   Radostná fašiangová atmosféra vládla aj na karnevale MŠ.

 • Sv. Mikuláš

  V utorok 6. decembra navštívil našu školu sv. Mikuláš v sprievode anjelov. Z jeho návštevy sa tešili najmä naši najmenší žiaci.

 • Spomienky na jarmok

  Takto sme prežili náš ONDREJSKÝ JARMOK. O šikovnosti a tvorivosti našich žiakov, študentov a ich rodičov hovoria zábery z akcie

 • Kurz poskytovania prvej pomoci

  V stredu 15. apríla 2015 sa zúčastnili žiaci II. stupňa ZŠ kurzu poskytovania prvej pomoci, ktorý viedla Mgr. Klára Ševčíková, pracovníčka RZP NsP Trenčín. Po teoretickej časti a  ukážkach, si žiaci mohli vyskúšať prakticky poskytovať prvú pomoc.

 • Jasličková slávnosť

     Vo štvrtok 25.12.2014 sa konala v telocvični našej školy Jasličková slávnosť s názvom  „Ježiš sa chce narodiť v každom ľudskom srdci“. V divadelnom predstavení si sv. Terezka z Lisieux a sv. František z Assisi spomínajú, ako Ježiš vstúpil do ich života. Nechýbal ani prvý živý betlehem sv. Františka.

 • Ocenenie

     Dňa 22. 10. 2014 si riaditeľka školy Ing. Hana Hulínová prevzala morálne ocenenie - medailu Sv. Cyrila a Metoda, za obnovu a rozvoj cirkevného školstva na Slovensku z rúk Mons. Bernarda Bobera, košického arcibiskupa, predsedu Komisie Konferencie biskupov Slovenska (KBS) pre katechizáciu a školstvo. Slávnostný akt ocenenia bol súčasťou programu Celoslovenského stretnutia riaditeľov katolíckych škôl Slovenska v Poprade.

  V mene všetkých zamestnancov školy jej úprimne ďakujeme.

 • Ondrejský jarmok 2014

     Vedenie školy ďakuje všetkým žiakom, učiteľom, rodičom i všetkým tým, ktorí sa zapojili do organizácie a úspešnej realizácie nášho Ondrejského jarmoku. Ďakujeme aj všetkým, ktorí prišli podporiť tvorivosť našich žiakov i učiteľov.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou sv. Andreja - Svorada a Benedikta
  Braneckého 4, 911 01 Trenčín
 • +421 032/6529406, 6525866

Fotogaléria