SPOZNÁVAJME BRITSKÚ KULTÚRU A SPOLOČNOSŤ FOTOGALÉRIA O projekte

BRITISH CULTURE AND SOCIETY  COURSE

10. 08-14.08. 2015

Miesto konania: Londýn, Veľká Británia

ADC COLLEGE , Station House, 11-13 Masons Avenue, Middlesex, Harrow HA3 5AD,  Middlesex, United Kingdom

Krátky prehľad programu kurzu

Úvod Zoznámenie sa s ostanými učiteľmi účastníkmi kurzu, školou, a miestom.

Vzdelávanie v Británii Prehľad britského vzdelávacieho systému a posledných zmien.

Nezvyčajný Londýn Zvláštnosti a aspekty Londýna, ktoré sa môžu využiť pri motivácii študentov.

JedloStrava v Británii a stravovacie zvyklosti ako sa  zmenili časom.

Rock and pop music  Britské piesne, ktoré odzrkadľujú a  formujú spoločnosť, praktické námety pre prácu v triede.

Angličtina v Británii  Prehľad požičaných slov, regionálneho akcentu a pravidiel  spoločenských tried.

Humor and komédia  Britský zmysel pre humor ako ovplyvňuje kultúru a spoločnosť.

TV and celebrity  Rozličné žánre britských TV programov a najpopulárnejšie za ostatných 30 rokov.

Britská literatúra   Prehľad britských bestsellerov a ako ich môžu využívať študenti.

Hlavné ciele projektu

• rozvoj interkultúrneho vzdelávania

• zameranie sa na rozdielne aspekty britskej kultúry, ktoré budú aplikované vo všetkých oblastiach jazykového vzdelávania

• spoznávanie a aktívne používanie adekvátnych online vyučovacích zdrojov a nástrojov