Daj si vodu z vodovodu

Zámer projektu

"Daj si vodu z vodovodu" - je environmentálny projekt Trenčianskej vodohospodárskej spoločnosti, a. s.. Cieľovou skupinou sú deti z miest a obcí, s pôsobnosťou TVS a. s. Prvý ročník úspešne prebehol v roku 2008, oslovil žiakov základných a stredných škôl. Tento školský rok 2013/2014 je to už 6. ročník, do ktorého sa mohli zapojiť žiaci I. stupňa ZŠ.

Hlavnou myšlienkou projektu je výchova a vzdelávanie najmladšej generácie – detí, budovanie pozitívnych návykov k vode z vodovodu a ochrana životného prostredia.

KVAPKA ZDRAVIA

Súťaž je zameraná na podporu kreativity u žiakov I. stupňa základných škôl vo forme

vytvorenia audiovizuálneho reklamného spotu (videa) zobrazujúceho vodu z vodovodu ako základ zdravého životného štýlu, prípadne v protiklade s negatívnym vplyvom sladených a energetických nápojov na zdravie človeka.