Navigácia

 • VYUČOVANIE OD 13.12. - 17.12. 2021

 • VÝTVARNÉ DIELKA NAŠICH DETÍ

  Prinášame vám vydarené výtvarné práce našich žiakov, ktoré vznikli na hodinách výtvarnej výchovy pod vedením našich skúsených pani učiteliek - výtvarníčiek. 

 • NEPOŠKVRNENÉ POČATIE PANNY MÁRIE - ADVENTNÉ ČÍTANIE BIBLIE

  NEPOŠKVRNENÉ POČATIE PANNY MÁRIE - ADVENTNÉ ČÍTANIE BIBLIE

  Súčasťou adventnej prípravy na Vianoce je veľký katolícky cirkevný sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie, ktorý sa slávi 8. decembra. A práve v tento deň, sme našich žiakov pozvali poznávať Sväté Písmo a spoločne, v každej triede čítali Bibliu, presnejšie Lukášovo Evanjelium. I keď sme sa ako spoločenstvo nemohli zúčastniť na slávení Eucharistie, aj touto formou sme chceli prispieť k tomu, aby sme hlbšie poznávali, chápali a tak šírili Božie slovo. Ono je tak veľmi potrebné k trvalému dialógu Boha s človekom.

 • TRETIACKA HODINA INFORMATIKY

  Deťúrence tretieho ročníka si dnes vyskúšali prácu s obrázkami a automatickými tvarmi vo Worde. WordArt je objekt, pomocou ktorého sa učili vytvoriť text s rôznymi efektami. Kreatívna, no aj veľmi zábavná úloha všetkých veľmi bavila, s nadšením vytvorili svoj písmenkový oblak. Naučili sa zmeniť farbu a typ písma. Následne menili tvar obláčika, z prednastavených tvarov vyberali ten, ktorý sa im páčil, no zároveň - korešpondoval s napísaným textom. 

  A to nie je všetko. Budúcu vyučovaciu hodinu sa budú učiť obrázok stiahnuť, uložiť. Ale budú chcieť samozrejme vidieť, akú "krásu" vytvorili a svoj obrázok zverejnia na padlete. Dopriali by sme vám vidieť radosť v ich očiach, keď sa im pomocou stlačenia tlačidla visualize menili ich vytvorené obrázky. 

 • NÁŠ MATEJ V SÚŤAŽI AMATÉRSKYCH FILMÁROV

  Milí priatelia!

  Poprosíme vás o podporu nášho veľmi talentovaného žiaka 8. ročníka - MATEJA HAMAJA. Tento skromný a veľmi vnímavý chlapec sa  zapojil do súťaže amatérskych filmárov Televízie LUX - SAFI 2021.

  Téma tohto ročníka znela: „Moji starkí“. Spolu so súrodencami natočili krátky film o ich babičke Elenke z Myjavy. Ich filmárske dielko dostalo názov: „Babka s veľkým srdcom“.

  Od dnešného dňa (6. decembra) až do 12. decembra 2021 prebieha hlasovanie na stránke:

  https://safi.tvlux.sk/

  Do finále postupujú dve videá z diváckeho hlasovania s najväčším počtom hlasov.

  Link na Matejove súťažné video je: https://safi.tvlux.sk/index.php?c=Videos&h=play&id=30

  Každému z vás srdečne ďakujeme za váš hlas (podporu) i za propagáciu.

 • MIKULÁŠ NEZABUDOL ANI NA NÁS...

  MIKULÁŠ NEZABUDOL ANI NA NÁS...

  Na svätého Mikuláša do okna sa obuv znáša. Topánky si každý čistí, kto aký bol, ráno zistí.

  Vianoce sú už čo nevidieť za dverami a tak sme sa aj u nás, v pondelok 6. decembra naladili na vianočnú strunu. V priestoroch celej školy sme už od skorého rána stretávali nádherný sprievod anjelov, ktorí svojím ľúbezným spevom sprevádzali Mikuláša, s ktorým vstupovali do vyzdobených tried so spevom a hlaholom zvončekov. Pre každého dobrého žiaka mal v noši prichystanú drobnú sladkosť. Aby to však nebolo také jednoduché, každá trieda ročníkov: 1. – 9., mu musela predviesť svoj spevácky či rečnícky talent. Aj keď sa väčšina (hlavne starších) žiakov zo začiatku ostýchala, nakoniec ho potešili a všetci dostali sladkú odmenu. Inak tomu nebolo ani medzi detičkami v Materskej škole, ktorým žiarili očká a s napätím Mikuláša očakávali už po raňajkách. 

  Veríme, že patrón detí, pekárov, námorníkov, lekárnikov a mnohých iných profesií: sv. Mikuláš, o ktorom koluje viacero legiend a ktorý patrí k svätým, ktorí požívajú úctu po celom svete, o čom svedčia i mnohé kostoly a oltáre, postavené na jeho česť, bude našim žiakom príkladom v dobročinnosti, hlásaní evanjelia, svätosti, pomoci biednym, chorým a trpiacim.  

 • PYTAGORIÁDA - ŠKOLSKÉ KOLO

  PYTAGORIÁDA - ŠKOLSKÉ KOLO

  V dňoch 08.12. a 09.12. 2021 prebehne už 43. ročník aj v našej škole, obľúbenej matematickej súťaže Pytagoriáda.

  O účasť v súťaži prejavilo záujem už viacero žiakov.  Úlohou je vypočítať 15 úloh v časovom limite 60 minút. Za každú správnu odpoveď získa žiak 1 bod. Ak účastník dosiahne aspoň 10 bodov, stáva sa úspešným riešiteľom a navyše môže získať body za čas (za každé ušetrené 4 minúty získa súťažiaci 1 bod). Súťažiť môžu žiaci 3. – 8. ročníka ZŠ.

  Termín školského súťažného kola:

  kategórie P3 – P5:   08. 12. 2021  (streda)

  kategórie P6 – P8:   09. 12. 2021  (štvrtok)

  Milí žiaci, pokiaľ sa do súťaže chcete zapojiť, kontaktujte svoju vyučujúcu matematiky a požiadajte o registráciu do súťaže PYTAGORIÁDA!

  Vyskúšajte si riešenie súťažných úloh, od ktorého sa očakávajú len správne výsledky, nie postup riešenia! Kliknite na http://www.olympiady.sk (Olympiády, Zóna Žiak, Pytagoriáda, Archív) a môžete si vyskúšať riešenie úloh Pytagoriády z minulých školských rokov.

  Veľa úspechov!

 • POKOJNÚ 2. ADVENTNÚ NEDEĽU

  POKOJNÚ 2. ADVENTNÚ NEDEĽU

  Symbol adventu, veniec, je od nepamäti symbolom víťazstva a kráľovskej dôstojnosti. Aj Biblia hovorí o venci ako o prejave úcty, radosti a víťazstva. Adventný veniec vzdáva hold tomu, ktorý je očakávaný, a ktorý zároveň prichádza ako víťaz, ako kráľ a osloboditeľ. Rozlievajúce sa svetlo z horiacich sviec symbolizuje prichádzajúceho Krista, ktorý rozptyľuje temnotu a strach, pretože ON je „Svetlo sveta.“ (Jn, 8,12)

  Dnes zapaľujeme druhú adventnú sviečku, ktorá symbolizuje pokoj, mier.

  Želáme Vám, aby ste tento adventný čas, ktorý má predovšetkým duchovný obsah, strávili v nádeji, s pokojom a radosťou v srdci. 💗

 • ČO ROBIŤ, KEĎ...

  ČO ROBIŤ, KEĎ...

  Vieme, že v súčasnosti je mnoho otázok a málo odpovedí. Preto nám Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pripravil tlačovú správu ako súhrnnú informáciu o podmienkach domácej izolácie pozitívne testovaných na COVID-19 a karantény ich úzkych kontaktov. V čase neprestajne vysokého denného počtu nových prípadov sú to užitočné informácie. Tak nech sa páči si ich pozrieť.

 • DEŇ ĽUDOVÝCH TRADÍCIÍ V ŠKOLSKOM KLUBE alebo U NÁS TAKÁ OBYČAJ...

  Ľudové zvyky a tradície sú neoddeliteľnou súčasťou našej histórie. Ich význam a dôležitosť spočívajú v tom, že tvoria duchovné kultúrne dedičstvo. To si uvedomujú aj vyučujúci v našej škole. Stredajší deň preto venovali folklóru, ľudovým zvykom, čo-to si povedali o tradičných remeslách. Deťúrence sa oboznámili s jednotlivými časťami ľudového odevu - kroja, ten si vyskúšali, obliekli a spoločne si aj zatancovali...😉 A že im kroje veľmi pristali, o tom niet najmenších pochýb.👌🏻

 • NIEČO SA CHYSTÁ....

  Celý kraj sťa striebro svieti.

  Príď, Mikuláš, prosia deti.

  Chytro sadaj na sane,

  v školičke ťa čakáme.

  Ukážeme ti čo vieme,rozprávočky rozpovieme,

  prednesieme pekný verš,

  nakreslíme čo len chceš.

  Nič to zato, že sme malí,

  statočne sme pracovali.

  Ponáhľaj sa, Mikuláš, ponáhľaj sa medzi nás.

 • ŠKOLSKÉ KOLO OLYMPIÁDY V ANGLICKOM JAZYKU; AND THE WINNER IS... (A víťazom sa stáva...)

  ŠKOLSKÉ KOLO OLYMPIÁDY V ANGLICKOM JAZYKU; AND THE WINNER IS... (A víťazom sa stáva...)

  Cudzie jazyky sú neodmysliteľnou súčasťou vzdelávacieho systému na našich školách. Žiakom poskytujú vedomosti, ktoré im umožnia rozširovať svoje obzory a vedomostne rásť aj v budúcnosti pri ďalšom štúdiu, či v práci. Jedným z dominantných cudzích jazykov je angličtina. Aby mali žiaci motiváciu v učení i v poznávaní, pripravujú pre nich pani učiteľky, páni učitelia veľa zaujímavých akcií, projektov, návštevu divadelných predstavení a iných podujatí. Každý rok sa v našej škole organizuje aj školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Jeho úlohou je preveriť vedomosti žiakov z tohto jazyka. Tohtoročné kolo sa uskutočnilo v predposledný novembrový týždeň. Olympiáda v anglickom jazyku je súťaž pre talentovaných žiakov, ktorej úlohou je testovať zručnosti a jazykové schopnosti žiakov nad rámec vzdelávacích štandardov. Súťažilo sa v dvoch kategóriách: v kategórii (1A) - žiaci 4. – 7. ročníka ZŠ a v kategórii (1B) - súťažili žiaci 8. a 9. ročníka ZŠ.

  V školskom kole súťažilo 9 žiakov a tú sú: výsledky:

  Kategória (1A)           4. - 7. ročník ZŠ:

  2. miesto - Viktória Bottková (6. A)

  2. miesto - Mária Mistríková (7. A)

   

  Kategória (1B)             8. -  9. ročník ZŠ:     

  1. miesto - Juraj Mikláš (9. A)

  2. miesto -  Ema Ješková (9. A)                 

  2. miesto - Sofia Körmendyová (8. A)

  Všetkým zúčastneným srdečne blahoželáme.

   

  Žiak 9. A triedy: Juraj Mikláš, ktorý sa v kategórii (1B) umiestnil na prvom mieste, postupuje do okresného kola, v ktorom bude 13. januára 2022 reprezentovať našu školu.

  Žiačka 5. A triedy: Carla Pham Quang bude školu reprezentovať v kategórii (1C) - anglofónni žiaci a to v krajskom kole, 8. februára 2021.

  Obom im želáme veľa úspechov.

 • NOVÝ ZÁUJEM O ANTIGÉNOVÉ TESTY PRE SAMOTESTOVANIE ŽIAKOV

  NOVÝ ZÁUJEM O ANTIGÉNOVÉ TESTY PRE SAMOTESTOVANIE ŽIAKOV

  Milí rodičia!

  Zo strany MŠVVaŠ SR prišla informácia ohľadom doskladňovania Ag samotestov pre školy.

  Realizujeme preto nové prihlasovanie na odber antigénových samotestov pre žiakov ZŠ.

  Testy si môžu objednať všetci rodičia žiakov základnej školy, aj tí, ktorí ich už mali objednané v predchádzajúcom období. (august 2021)

  Prosíme OBRATOM - do zajtra (02.12. 2021 do 23:50 hod.) - vyplniť záujem o samotesty, aby sme mohli počty záujemcov nahlásiť v piatok 03.12. 2021 nadriadeným orgánom.

  Ak máte rodičovské konto: V časti úvod kliknite na Prihlasovanie / Všetky akcie / Záujem o antigénové testy.

  Ak nemáte rodičovské konto, svoj záujem môžete vyjadriť zaslaním e-mailu na adresu miroslava.adamcova@zsasbtn.sk, do 02.12 .2021 (štvrtok) do 23.50 hod.
   

  Za porozumenie ďakujeme.

 • SPRESNENIE INFORMÁCIÍ

  SPRESNENIE INFORMÁCIÍ

  Vážení rodičia, milí učitelia, milí žiaci! 

  MŠVVaŠ SR dňa 26.11. 2021 aktualizovalo školský semafor z dôvodu vyhlásenia núdzového stavu na základe uznesenia vlády SR, vydania vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva a zverejnenia nového rozhodnutia ministra. Na základe uvedeného dokumentu dochádza od 29.11. 2021 k nasledujúcim zmenám:

  1/ Pre žiakov i zamestnancov je povinné nosenie rúška v interiéri školy.

  2/ Triedy a skupiny žiakov sa nesmú zmiešavať.

  3/ Vyučovanie bude prebiehať podľa rozvrhu, obedy v školskej jedálni budú vydávané podľa harmonogramuŠkolský klub detí bude taktiež svoju činnosť zabezpečovať podľa upraveného harmonogramu, do 16:30 hod. (ranný klub je v prevádzke ako obvykle, od 6:30 hod. - bez premiešavania sa detí) Všetky rozpisy (prevádzku a organizáciu ŠKD, ako aj času výdaja obedov pre jednotlivé triedy) ste obdržali správou cez Edupage.  Prosíme rodičov, aby zvážili pobyt dieťaťa v ŠKD, ak to bude možné.

  4/ Krúžková činnosť sa nerealizuje.

  5/ Prosíme rodičov, ktorí dostali zo školy Ag samotesty, aby ich využívali, Ministerstvo odporúča v pondelok a štvrtok ráno pred nástupom do školy. Použitie testu je rodič povinný hlásiť škole: cez stránku školy – Domáce samotestovanie žiakov alebo  cez IŽK – Vykonanie domácich Ag testov. Ministerstvo školstva od školy žiada spätnú väzbu používania testov. V prípade pozitívneho Ag samotestu dieťa zostáva doma, rodič kontaktuje všeobecného lekára pre deti a dorast a bezodkladne túto skutočnosť oznámi triednemu učiteľovi, aby škola mohla prijať potrebné opatrenia.

  6/ O možnosti objednania ďalších samotestov vás budeme informovať. 

  7/ Zároveň by sme vás radi požiadali, ak potrebujete kontaktovať vedenie školy, respektíve učiteľov, aby ste tak urobili cez Edupage, telefonicky alebo e-mailom, aby sa obmedzil osobný kontakt. Stále platí nariadenie obmedzujúce vstup iných osôb než zamestnancov do budovy školy. Kontakty nájdete na stránke školy.

  Vážení rodičia,

  školy zostávajú otvorené aj v období zhoršenia epidemiologickej situácie, umožňujú deťom prezenčne sa vzdelávať. Obraciame sa na vás s veľkou prosbou, aby sme spoločným zodpovedným prístupom chránili zdravie žiakov i zamestnancov školy.

  Ďakujeme Vám!

 • KROKY MINISTERSTVA ŠKOLSTVA PRE BEZPEČNEJŠIE ŠKOLY

  KROKY MINISTERSTVA ŠKOLSTVA PRE BEZPEČNEJŠIE ŠKOLY

  Minister školstva, vedy, výskumu a športu podľa § 150 ods. 8 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „školský zákon“) rozhoduje takto:

  A.

  S účinnosťou od 29. novembra 2021 do 9. januára 2022 mimoriadne prerušuje

  a) školské vyučovanie v jazykových školách; ak to prevádzkové podmienky umožňujú, riaditelia jazykových škôl zabezpečia dištančné vzdelávanie poslucháčov,

  b) školské vyučovanie v základných umeleckých školách; ak to prevádzkové podmienky umožňujú, riaditelia základných umeleckých škôl zabezpečia dištančné vzdelávanie,

  c) prevádzku centier voľného času; ak to prevádzkové podmienky umožňujú, riaditelia centier voľného času zabezpečia činnosti centier voľného času dištančnou formou.

  B.

  1. Školské vyučovanie sa uskutočňuje v škole (prezenčne) a školské zariadenia sú v prevádzke na základe predloženia vyhlásenia o bezpríznakovosti.

  2. Prevádzka zariadení školského stravovania pre stravníkov, ktorí nie sú deťmi, žiakmi alebo zamestnancami príslušnej školy alebo školského zariadenia, sa umožňuje len v rozsahu výdaja jedál a nápojov.

  3. Prevádzka školských zariadení výchovného poradenstva a prevencie sa uskutočňuje len v rozsahu vykonávania individuálnej odbornej činnosti.

  4. Vo všetkých školách a školských zariadeniach nemožno uskutočniť školské aktivity podľa § 28 ods. 16, § 30 ods. 7 a § 33 ods. 12 školského zákona najmä

  a) výlety a exkurzie

  b) športové výcviky a školské športové súťaže

  c) pobyty v škole v prírode a aktivity školy v prírode

  d) kurzy na ochranu života a zdravia,

  e) kurzy pohybových aktivít v prírode

  f) saunovanie

  g) dni otvorených dverí

   

  5. Vianočné prázdniny sa v školskom roku 2021/2022 uskutočnia vo všetkých školách v termíne od 20. decembra 2021 do 7. januára 2022.

  6. V období školského vyučovania môže riaditeľ školy podľa § 150 ods. 5 školského zákona poskytnúť žiakom jednej triedy alebo žiakom viacerých tried z dôvodu podozrenia na výskyt ochorenia COVID-19 voľno viac ako päť dní so súhlasom zriaďovateľa. Ak riaditeľ školy poskytne žiakom jednej triedy alebo žiakom viacerých tried takéto voľno, čas poskytnutého voľna sa považuje za mimoriadne prerušenie školského vyučovania v škole.

  7. Ak sa obmedzí alebo preruší prevádzka vo vzťahu k jednej triede alebo viacerým triedam na základe opatrení príslušných orgánov z dôvodu ochorenia COVID-19 alebo podozrenia na ochorenie COVID-19, považuje sa to za mimoriadne prerušenie školského vyučovania v škole; to platí aj ak ide o obmedzenie prevádzky vo vzťahu k škole alebo školskému zariadeniu.

  8. V triedach alebo školách, v ktorých sa neuskutočňuje školské vyučovanie v škole (prezenčne) z dôvodu podľa bodov 6 a 7, riaditelia škôl zabezpečia pre deti alebo žiakov dištančné vzdelávanie.

  9. Ak sa dieťa alebo žiak nezúčastní výchovy a vzdelávania v škole počas obmedzenia slobody pohybu a pobytu zákazom vychádzania aktuálne platným uznesením vlády Slovenskej republiky, považuje sa to za ospravedlnenú neprítomnosť; ak to prevádzkové podmienky umožňujú, riaditelia škôl zabezpečia pre takéto deti alebo žiakov dištančné vzdelávanie.

  10. Ak ide o ospravedlnenie neprítomnosti počas trvania mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu vyhláseného v súvislosti s ochorením COVID-19, lehota podľa § 144 odst. 10 školského zákona a) sa predlžuje z 3 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní na 5 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní, ak ide o žiaka, b) sa predlžuje z 3 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní na 7 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní, ak ide o dieťa, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné, c) nie je obmedzená, ak ide o dieťa, pre ktoré nie je predprimárne vzdelávanie povinné.

  11. Škola oznámi územne príslušnému okresnému úradu v sídle kraja na účely poskytovania ošetrovného údaje o deťoch a žiakoch v rozsahu určenom zákonom č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov a spôsobom určenom Sociálnou poisťovňou podľa stavu k poslednému dňu príslušného mesiaca v termíne do 3. dňa nasledujúceho mesiaca. Okresný úrad v sídle kraja tieto údaje oznámi Sociálnej poisťovni do siedmich dní odo dňa ich oznámenia školou.

  12. Škola oznámi Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (ďalej len „ministerstvo“) údaje o deťoch, žiakoch a zamestnancoch vo vzťahu k výskytu ochorenia COVID-19 na škole a o spôsobe zabezpečenia školského vyučovania počas krízovej situácie v rozsahu a spôsobom určenom ministerstvom a) každý pondelok a b) bezodkladne pri každej zmene situácie v škole z dôvodu výskytu ochorenia COVID – 19.

  13. Zrušuje sa rozhodnutie č. 2020/18439:1-A1810 z 31. augusta 2021 v znení rozhodnutia č. 2021/18439:2-A1810 z 15. októbra 2021. Na výchovu a vzdelávanie v školách a školských zariadeniach sa primerane vzťahujú ustanovenia príslušných právnych predpisov a rozhodnutí, ak toto rozhodnutie neustanovuje inak.

  Odôvodnenie: Mimoriadne prerušenie školského vyučovania v školách a prevádzky školských zariadení nadväzuje na uznesenie vlády Slovenskej republiky č. 695 z 24. novembra 2021, ktorým bol vyhlásený v súlade s čl. 5 ods. 1 ústavného zákona č. 227/2002 Z. z. o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu v znení neskorších predpisov dňom 25. novembra 2021 núdzový stav z dôvodu zhoršenia epidemickej situácie v súvislosti s ochodením COVID-19 a obmedzenie slobody pohybu a pobytu. Termín vianočných prázdnin sa určuje v nadväznosti na potrebu zníženia mobility v čase núdzového stavu v súlade s uznesením vlády Slovenskej republiky č. 695 z 24. novembra 2021.

  Branislav Gröhling minister školstva, vedy, výskumu a športu

 • ZAČÍNA ADVENT

  ZAČÍNA ADVENT

  Advent, advent, štyri sviece,

  prvá z nich sa zatrbliece.

  Za ňou druhá, tretia zhorí,

  prinesieme stromček z hory.

  A keď štvrtá horí stíška,

  tešíme sa na Ježiška.

  Advent (z lat. adventus príchod) je prvá časť liturgického roka Rímskokatolíckej cirkvi vymedzená 4 nedeľami pred sviatkom narodenia Ježiša Krista. Je to obdobie duchovnej prípravy na Vianoce. 

  Každá nedeľa v období adventu má svoj špecifický liturgický význam:

  • prvá nabáda na bedlivosť,
  • druhá je v znamení pokánia
  • tretia sa nesie v znamení radosti. Hoci pre advent je typická fialová farba, práve v tretiu adventnú nedeľu, ktorá sa nazýva Gaudete, ju nahrádza veselšia ružová. Akoby už táto farba zvestovala a nabádala k oslavám a radosti.
  • štvrtá adventná nedeľa hovorí o udalostiach bezprostredne pred narodením Ježiša. Adventné obdobie vrcholí vigíliou.

  Aj v našej škole sa na advent tešíme a pripravujeme sa na príchod Ježiša, aj spoločnou modlitbou. Prajeme a vyprosujeme všetkým vám, požehnaný adventný čas.

 • ADVENTNÁ CESTA V NAŠEJ RODINE

  ADVENTNÁ CESTA V NAŠEJ RODINE

  V advente sa deň čo deň, krok za krokom približujeme narodeniu Božieho Syna - Kráľa Ježiša v Betleheme. S Máriou a Jozefom budeme putovať do Betlehema. Podarí sa nám dôjsť tam?

  Ako na to?

  1. Obrázok Adventná nedeľa: Každú adventnú nedeľu, keď sa zúčastníš na sv. omši - vyfarbi si obrázok, pri adventnom venci si spolu v rodine prečítaj text Evanjelia, nezabudni splniť úlohu na daný týždeň.

  Čítanie Svätého Písma posilňuje veriaceho človeka vo viere, napĺňa ho nádejou, radosťou, láskou a stáva sa pre neho posilou aj v tých najťažších životných situáciách a okolnostiach. Poskytuje bohaté duchovné čítanie, oživuje ranné rozjímanie, inšpiruje strelné modlitby, učí a upevňuje v pravdách viery, vyzdvihuje krásu a záslužnosť čností, vedie k pokániu a polepšeniu, teší a upokojuje srdce, povzbudzuje zarmútených...

  Počas adventu si každý deň spolu prečítame Božie slovo na ten deň v liturgickom kalendári https://lc.kbs.sk

  2. Stopa: vyfarbi si stopu, keď sa zúčastníš v týždni na svätej omši. 

  3. Symboly

  • Slnko: ranná modlitba - nakresli si slniečko ku stope, ak sa nezabudneš ráno pomodliť;
  • Mesiac: večerná modlitba - nakresli si mesiac ku stope, ak sa nezabudneš večer pomodliť;
  • Srdce: nakresli srdiečka okolo obrázku adventnej nedele, za každý dobrý skutok jedno srdce, dobrých skutkov urob čo najviac;
  • Slza: nakresli slzy okolo obrázku adventnej nedele, za každé zrieknutie TV, PC, TAB, mobil, sladkosť ..., sĺz môže byť tiež viac;
  • Lampáš: ak prídeš ráno na rorátnu sv. omšu, ku stope si nakresli aj malý lampáš. (pokiaľ rorátne omše nebudú, môžeš niekoho blízkeho /napr. starých rodičov, prípadne spolužiaka/ poptešiť telefonátom, napísaním správy, že na nich myslíš...)

  4. Betlehem: Sv. rodinu v Betleheme si vyfarbi ak prídeš na polnočnú sv. omšu, alebo Božie narodenie

  Naše dobré, skutky, zriekania, modlitby a sv. omše obetujeme spoločne ako náš dar Novonarodenému dieťatku Ježišovi.

  Všetkým vám želáme pokojné a požehnané adventné dni. 

  Adventna_cesta.pdf

 • POVINNOSŤ NOSENIA RÚŠKA V BUDOVE ŠKOLY OD 25.11. 2021

  POVINNOSŤ NOSENIA RÚŠKA V BUDOVE ŠKOLY OD 25.11. 2021

  Vážení rodičia,

  vláda SR dnes schválila lockdown, ktorý napomôže znížiť šírenie vírusu. 

  https://korona.gov.sk/wp-content/uploads/2021/11/24_11_021_final.pdf

  V súvislosti s prevádzkou škôl a školských zariadení sa s účinnosťou od zajtra, t.j. 25.11. 2021, zavádzajú nasledovné zmeny:

  • V nadväznosti na vyhlášku ÚVZ SR č. 262/2021, oznamujeme rodičom a žiakom, že podľa § 2, ods. 3 písm. a) tejto vyhlášky, sú žiaci POVINNÍ NOSIŤ RÚŠKO v priestoroch školy.

   Prosíme rodičov, aby svojim deťom zabezpečili minimálne 2 ks rúšok.

  • výnimka z nosenia rúšok platí tiež pre deti a žiakov s poruchami autistického spektra, žiakov so stredným a ťažkým mentálnym alebo sluchovým postihnutím a pedagogických a odborných zamestnancov pri výchove a vzdelávaní týchto žiakov (viac na tomto odkaze
  • Zákaz vychádzania sa nevzťahuje na sprevádzanie dieťaťa a žiaka do školy a školského zariadenia.

  Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu.

 • NA VYUČOVANÍ S HVIEZDOSLAVOM

  Pavol Országh Hviezdoslav je najznámejší slovenský básnik. Pri príležitosti 100-ho výročia jeho úmrtia, sme v Základnej škole, v spolupráci so študentmi Strednej odbornej školy pedagogickej, usporiadali aktivitu, pri ktorej sa dozvedeli mnoho faktov a zaujímavosti. Napríklad aj to, že bol:

  • advokátom,
  • básnikom,
  • prekladateľom,
  • člen Revolučného Národného zhromaždenia ČSR (1918),
  • čestný predseda Matice slovenskej (1919),
  • najväčší slovenský realistický básnik,
  • na jeho počesť pomenovali planétku (3980) Hviezdoslav,
  • v ankete TOP najväčších Slovákov sa zo 100 nominovaných umiestnil na 21. mieste,
  • je po ňom pomenovaná obec Hviezdoslavov, niekoľko námestí a ulíc, 
  • Hviezdoslavov vodopád, súťažná prehliadka umeleckého prednesu poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín a knižná edícia Hviezdoslavova knižnica.

  Žiaci súťažili v štyroch družstvách, ktoré tvorili žiaci 7. a 8. ročníka.

  A v čom družstvá súperili?

  Najskôr si žiaci prezreli pútavú prezentáciu. Potom prišiel na rad kvíz, úlohy na pamäť, kde mali za úlohu, zapamätať si čo najviac slov, súvisiacich s jeho tvorbou, životom a dielom. V tajničke sa dozvedeli názvy jeho diel, no aj dopĺňali fakty z jeho života. Na rad prišli aj tvorivé aktivity, dramatizácia a simulovanie rolí. 

  Za svoje skvelé výkony boli odmenení sladkosťou a drobnosťami, ktoré im pomôžu pri vyučovacom procese.

  Veríme, že aj touto aktivitou, ktorá žiakov veľmi bavila, sme vzdali hold a česť velikánovi Hviezdoslavovi, ktorého dielo a tvorba presahuje nielen Slovensko, ale aj celý svet. 

 • MEDZINÁRODNÝ DEŇ POČÍTAČOVEJ BEZPEČNOSTI AJ U NÁS

  MEDZINÁRODNÝ DEŇ POČÍTAČOVEJ BEZPEČNOSTI AJ U NÁS

  30. november – Deň počítačovej bezpečnosti (Computer security day) je udalosť, ktorá má ľuďom pripomenúť potrebu chrániť svoje počítače a predovšetkým svoje osobné údaje.

  Počítače a internet sú pre žiakov školy už od začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky neoddeliteľnou súčasťou vyučovania, aj záujmovej činnosti. Takisto v našej škole sa počas hodín informatiky, ale aj na iných vyučovacích hodinách, pravidelne, počas celého školského roka venujeme počítačovej bezpečnosti, hlavne však bezpečnosti na internete. Žiakov upozorňujeme na nebezpečenstvá, ktoré im hrozia: závislosť, zoznamovanie sa s neznámymi osobami, nevhodný obsah stránok, kyberšikanovanie, ako aj sťahovanie nelegálneho softvéru.

  Do pozornosti by sme vám /žiakom, rodičom/ radi dali internetové stránky, ktoré sa zábavným a zaujímavým spôsobom tejto problematike venujú:

  Nájdete na nich množstvo hier, kvízov, testov, animovaných rozprávok pre každú vekovú skupinu.

  My sa tejto téme - POČÍTAČOVEJ BEZPEČNOSTI budeme venovať v nasledujúcich dňoch. Žiaci si aj vďaka uskutočňovaným aktivitám uvedomia, aké dôležité je chrániť si svoje osobné údaje, svoje dáta a svoj počítač pred rôznymi hrozbami.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou sv. Andreja - Svorada a Benedikta
  Braneckého 4, 911 01 Trenčín
 • +421 032/6529406, 6525866

Fotogaléria