Navigácia

 • TEKUTÉ ZLATO

  Žiaci 2.A a 2.B sa vo štvrtok zúčastnili výchovno-vzdelávacieho programu o živote včiel pod názvom Tekuté zlato, ktoré organizovalo CVČ v Trenčíne. Pani včelárka zážitkovou a pútavou formou priblížila deťom zaujímavosti zo života včeličiek. Prednáška bola doplnená ochutnávkou medu a výrobou vlastných sviečok z vosku. Deti si tak mohli vyskúšať svoju zručnosť, obohatiť a doplniť svoje vedomosti o spoločenstve včiel, ktoré už získali na hodinách prvouky.

 • PIATACI USPORIADALI LOKÁLNY MARKET

  Piataci si na anglickom jazyku, v rámci lekcie o nakupovaní, precvičili svoje komunikačné i marketingové zručnosti na triednom Mini Markete.

  Žiaci ponúkali množstvo zaujímavého tovaru od koláčikov, cez hand-made výrobky až po knihy či oblečenie. Market sa ku koncu rozšíril nie len o ich druhú skupinu, ale i na ostatných žiakov 2. stupňa.

  Na záver si zhodnotili jednotlivé predajné stratégie, finančnú gramotnosť, ale aj udržateľnosť prostredníctvom nákupu z druhej ruky.

 • HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

  Dňa 4.4.2024, sa uskutočnilo v priestoroch ZŠ s MŠ Melčice Lieskové, okresné kolo 70. ročníka súťaže Hviezdoslavov Kubín v prednese poézie a prózy. Zúčastnila sa ho žiačka 3. ročníka ZŠ NATÁLIA LEŠINSKÁ, ktorá sa v 2. kategórii próza umiestnila na krásnom 2. mieste. Srdečne blahoželáme !

 • JARNÉ RODINNO-ŠKÔLKOVÉ STRETNUTIE

  Výsledok dnešnej "skrášľovacej kúry" vnútrobloku. Ďakujeme všetkým, ktorí priložili ruky k dielu.

 • POTRAVINOVÁ BANKA

  Sme radi, že sme aj tento rok mohli pomôcť dobrej veci. Všetkým deťom, rodičom a učiteľom veľké ĎAKUJEME

 • Zápis do 1. ročníka

 • Veľkonočné prianie

 • Módni návrhári v 2. B

  Po jarných prázdninách nás potešila svojou návštevou pani Hlucháňová, mama nášho spolužiaka Mária. Pracuje v oblasti módy a deťom priblížila, ako to v takom zákazkovom salóne vyzerá, aké oblečenie navrhujú a šijú a priniesla ukážky látok, ktoré pri práci používajú. Hlavne dievčatá zaujala možnosť vytvoriť oblečenie podľa vlastných predstáv a tak sa na chvíľu stať módnou návrhárkou. Na záver deti dostali ozdoby na odev, ktorým si môžu skrášliť svoje tričko, či mikinu. Ďakujeme za milé stretnutie, nové podnety pre rozvoj detskej tvorivosti a zaujímavé ukážky hotových návrhov najnovšej dámskej a pánskej módy.

 • DOD 2024 - Otvor dvere

 • KRÍŽOVÁ CESTA PRE ŠKÔLKAROV

  V dnešný deň sa konala pre našich malkáčov, stredniakov a predškolákov krížová cesta v kostole.

  Jednotlivé zastavenia pán kaplán doplnil obrázkami, vysvetlením a spoločne sme si medzi tým zaspievali pieseň Bol si tam. Deti si mohli pohladiť Ježiša na kríži a pozrieť obrazy zastavení. Nakoniec pán kaplán deti požehnal znakom kríža na čele, aby tak deti mohli aj po odchode z kostola zotrvať v Božom požehnaní.

 • Riaditeľské voľno - informácia

  V súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

  udeľujem

  z organizačných dôvodov  - Testovanie 9 -

  dňa 20. 3. 2024

  riaditeľské voľno žiakom 5. – 8. ročníka

  Základnej školy s materskou školou sv. Andreja-Svorada a Benedikta, Braneckého 4, Trenčín.

   

   

   

   

   

  v Trenčíne 14. 3. 2024

  Mgr. Monika Oprchalová

  riaditeľka školy

   

   

   

   

   

  Na vedomie:

  DŠÚ, Biskupstvo Nitra, Námestie Jána Pavla II. č. 7, 950 50 Nitra

  Zákonní zástupcovia žiakov

 • POTRAVINOVÁ ZBIERKA

  Milí rodičia, žiaci.

  Radi by sme opäť podporili dobrú vec v druhom ročníku POTRAVINOVEJ ZBIERKY.

  Pokiaľ sa chcete aj vy zapojiť, potešíme sa.

  Venujte pozornosť plagátu, v prílohe, kde sú všetky potrebné informácie. 

  Ak sa potrebujete dozvedieť viac, kontaktujte p. uč. Mgr. Rehákovú.

  Potravinová pomoc sa bude zhromažďovať na chodbe základnej školy.

  Ďakujeme v mene tých, ktorým pomôže naša štedrosť.

 • KRÍŽOVÁ CESTA

 • PREDŠKOLÁCI SI VYSKÚŠALI ŠKOLSKÉ LAVICE

  Do prvej triedy zavítali deti z našej škôlky.  Z prvákov sa nachvíľu stali úspešní učitelia. Prečítali im úryvok o Zuzanke,  zaspievali si spolu pieseň, umožnili im vyskúšať jedno cvičenie v šlabikári a napokon nechýbala ani matematika. „Učitelia i žiaci“ boli veľmi spokojní. Na rozlúčku si opäť zaspievali a neminula ich sladká odmena za krásny výkon. Predškoláci odchádzali s úsmevom na tvári a začali počítať dni, kedy to bude naozaj.   

 • Multimediálny výchovný koncert CESTA DO NEZNÁMA

  So spevákom Borisom Letrichom a jeho skupinou zo spološnosti Letart sme sa prostredníctvom interaktívnej projekcie a piesní s poznávacím, náučným i poučným obsahom dostali do mnohých krásnych miest a prírodných scenérií Slovenska. Program nás motivoval, ako tráviť menej času vo virtuálnom svete a zameniť ho za pohyb a bádanie týchto vzácnych zákutí našej krajiny tak, že do nich naozaj zavítame.

 • HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

  Dňa 27.2.2024 sa v priestoroch Galérie Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne, uskutočnilo jedno z troch obvodných kôl 70. ročníka celoslovenskej recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín.

  Našu školu reprezentovali 2 žiačky:

  Barbora Iringová, žiačka 2.A triedy, v kategórii 1. - 3. ročník - poézia

  Natália Lešinská, žiačka 3.A triedy, v kategórii 1. - 3. ročník - próza

  Naša škola vďaka týmto dievčatám zažila obrovský úspech.

  Natália Lešinská získala 1. miesto vo svojej kategórii s postupom do okresného kola.  

  Barbora Iringová získala 3. miesto vo svojej kategórii.

  Dievčatám srdečne blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

 • ŠIESTACI ZJEDLI SVOJE PROJEKTY

  Záverečné projekty na angličtine z lekcie o jedle sa niesli v duchu britských tradičných jedál. Žiaci si vybrali jedlo, ktoré ich zaujalo a v skupine alebo individuálne ho skúsili upiecť či uvariť. Celý postup si dokumentovali a svoj recept odprezentovali v angličtine. Niektorí sa so svojími kulinárskymi dobrotami podelili aj so spolužiakmi a môžeme len potvrdiť, že máme na škole mnohé kulinárske talenty. Prezentácie boli originálne a britské pochutiny ešte lepšie.

 • Pôstna aktivita - Tajomstvo orecha

  Na popolcovú stredu sme na školskej sv. omši s deťmi dostali orech a dohodli sme sa, že pôstnu aktivitu začneme po prázdninách. Od pondelka 26. 2. 2024 sa budeme prostredníctvom rozhlasu každý deň modliť jedno zastavenie krížovej cesty. Na ceste s Ježišom nás budú každý deň sprevádzať naši patróni - sv. Andrej-Svorad a Benedikt. Každý deň budeme získavať zrnko múdrosti z jedného zastavenia krížovej cesty. 

  Zároveň pozývame žiakov, rodičov, starých rodičov i priateľov školy na spoločnú krížovú cestu na Skalku, ktorá sa uskutoční v  piatok 15. 3. 2024 o 17:30 hod. 

 • Fašiangy, Turíce, Veľká noc bude...

  Fašiangy sú za nami, Veľká noc a Turíce pred nami. Basy stíchli a s nimi aj ostatné hudobné nástroje.  Pred niekoľkými dňami sme my, kresťania, vstúpili do pôstneho obdobia. Dovoľte ešte krátke pripomenutie fašiangovej atmosféry.

  Karneval je vždy symbolom veselosti a zábavy počas fašiangov, takmer vo všetkých regiónoch Slovenska i dnes.  Tento školský rok sa karneval konal dňa 13. februára. Deti sa naň tešili celé týždne a rozmýšľali, akú masku si tento rok pripravia... Dopoludnie sa začalo prípravou a obliekaním sa do kostýmov a masiek. Po tom, ako boli žiaci pripravení prežiť dopoludnie tancom, hrami a súťažami, sa zábava mohla začať. Pekne vyzdobená telocvičňa, nápadité masky, ktoré sa snažili zaujať nielen farebnosťou, ale aj originálnosťou, veseliace sa deti nechýbali ani tento rok. Žiaci 1. stupňa navzájom hádali, kto sa skrýva pod tou ktorou maskou. Zábavné súťaže striedali tanečné kolá, na parkete sme mohli vidieť princezné, zvieratká a iné rozprávkové postavičky, masky tancovali a výborne sa bavili. Odmenou pre deti boli drobné sladkosti, ceny za ich šikovnosť pri súťažiach. Za všetko hovoril ich úsmev na tvári a spokojnosť. Veľká vďaka patrí aj nášmu bývalému žiakovi Matejovi Hamajovi a jeho kamarátovi Matúšovi Kožovi, ktorí sa postarali o výbornú tanečnú hudbu a tiež žiakom 9. ročníka, ktorí pomáhali  pri karnevale tam, kde bolo treba. Dobrá nálada nechýbala, tak sa chceme aj s vami podeliť o našu radosť. (viď foto)

 • GUĽKO BOMBUĽKO

  Dnes našich škôlkárov navštívili naše "bývalé" kamarátky, študentky štvrtého ročníka SOŠP sv. A. Svorada a Benedikta. Dievčatá k nám minulý rok chodili na prax a tento rok, pod vedením pani učiteľky PaedDr. Janky Orieškovej k nám zavítali nie ako praktikantky, ale ako herečky. Predviedli nám veľmi milé divadielko Guľko Bombuľko na motívy rovnomenného dielka Márie Ďuríčkovej. Deťom sa predstavenie veľmi páčilo, odniesli si z neho krásne zážitky a ako poďakovanie poslali našim talentovaným herečkám obrázky z predstavenia. Veríme, že takýchto stretnutí bude v mene spolupráce materskej a strednej školy ešte veľa.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou sv. Andreja-Svorada a Benedikta
  Braneckého 4, Trenčín
 • +421 911 133 221

Fotogaléria