Navigácia

 • PYTAGORIÁDA 2022

  PYTAGORIÁDA 2022

  7. a 8. decembra 2022 sa uskutočnilo školské kolo Pytagoriády žiakov základnej školy. Do súťaže sa prihlásilo celkom 36 žiakov školy, čo nás veľmi teší. Okrem matematických vedomostí a zručností rozhodoval aj celkový čas, za ktorý žiaci dané úlohy vyriešili. Medzi naúspešnejších riešiteľov sa tento rok zaradili v jednotlivých kategóriách žiaci:

  P3 - Lea Oriešková a Nella Hrnčiarová

  P4 - Stanislav Siheľský

  P5 - Lukáš Gábor a Lujza Betáková

  P7 - Jakub Tvrdoň

  P8 - Richard Chlebana, Marek Vallo, Šimon Briestenský

  Všetkým úspešným účastníkom gratulujeme a tým, ktorí budú pokračovať ďalej v okresnom kole, držíme palce.

 • DECEMBER 2022

  Vianočný čas v nás vyvolal vianočnú náladu. Pobyt v ŠKD si žiaci spríjemňovali počúvaním a spievaním kolied a vianočných piesní, rozprávaním o vianočných zvykoch či tradíciách. Odhodlane sa pustili do tvorby drobných vianočných pozorností – vianočných pozdravov, venčekov na dvere, vianočných svietnikov, papierových Betlehemov, anjelikov a pod. Spolu trávili čas pri čítaní kníh, spoločenských hrách, pri spoločných skupinových hrách, ale aj pri prechádzkach a spoločne strávenom čase na ihrisku. A dnes? 😉Dnes si pochutnali na výbornom punči. Jeho vôňa sa niesla celou školou.

 • VIANOČNÝ STROMČEK U NÁS DOMA

  VIANOČNÝ STROMČEK U NÁS DOMA

  Už ho máte hotový? Pýtate sa, že čo? 🤔

  Predsa najkrajší symbol Vianoc, ktorým je nesporne vianočný stromček. 🎄Mnohí z nás si Vianoce bez neho nevieme predstaviť. A je jedno, či je živý alebo umelý, jednoznačne v našich domovoch musí byť. Typický pre sviatky pokoja a lásky, symbolizuje život, harmóniu, narodenie... Aby bol ešte krajší, ako je, slávnostne si ho zdobíme a odievame do farieb, trblietok, girlánd, svetielok, ligotavých ozdôb, zapaľujeme na ňom sviečky. A potom pri ňom spievame vianočné koledy a tešíme sa z neho v kruhu našich najbližších, rodiny a priateľov.

  Milí priatelia!

  Nechceme vyhlasovať súťaž, ktorý je ten NAJ. Ale máme pre vás výzvu. Odfoťte ten váš, domáci a pošlite nám jeho fotografiu do správy na Edupage pani zástupkyni. Fotografiami vianočných stromčekov sa navzájom potešíme... a možno niekoho našou výzdobou aj inšpirujeme. 😉

 • ADVENTNÝ PROGRAM: STARŠÍ PRE MLADŠÍCH

  Tento predvianočný, adventný čas, nám skvelým programom, spestrili študentky SOŠP. Ich veľmi profesionálne vystúpenie, potešilo srdce, pohladilo dušu, vyčarilo úsmev na tvári.😉Dievčatá a pani učiteľka, Mgr. Zuzana Ševčíková - ĎAKUJEME. 

  Veríme, že na konci školského roka potešíme zase my, žiaci ZŠ vás, starších študentov strednej školy, pri druhom ročníku: Základná škola nehľadá talent. MY MÁME (DOSTALI SME) TALENTY. ♥️

 • INOVATÍVNE VZDELÁVANIE CUDZÍCH JAZYKOV

  INOVATÍVNE VZDELÁVANIE CUDZÍCH JAZYKOV

  Jednoduché, zábavné a intuitívne učenie sa angličtiny a nemčiny, zamerané na slovnú zásobu, písanie a správnu výslovnosť, pomáha našim žiakom zlepšovať ZARAZappdoplnkový vzdelávací jazykový program, vyvinutý na Slovensku a nahovorený v spolupráci s rodenými hovoriacimi.

  ZARAZapp budeme využívať aj v našej škole. Veríme, že aj takouto formou uľahčíme a zjednodušíme učenie cudzích jazykov našim žiakom.  

 • DRUHÁCKE TVORENIE

  Už k nám prišla zima, zima, zimička,celý svet je ako veľká chladnička.

  Je v nej biely sniežik, je v nej pravý ľad.

  Keď k nám príde zima, každý z nás je rád.

  So zimou Vianoce prichádzajú, radosť do detských očí prinášajú.

  My si tento zimný a zároveň vianočný čas skrášľujeme výzdobou, s ktorou sa chceme podeliť aj s Vami.

 • PADÁ SNIEŽIK, PADÁ

  Biely sneh, na okne kvety mrazivé, všetky deti už túžia po zime. So zimou Vianoce prichádzajú, radosť do detských očí prinášajú.

  Aj takto si naše deťúrence užívajú čas strávený v školskom klube. Pani vychovávateľky vzali žiakov na ihrisko pri škole, aby si ho užili a vyšantili sa do sýta. Slniečko svietilo, mráz im vyštípal líčka a klubári si užívali krásny, slnečný, zimný deň. ❄️ ☃️ 🌬️

 • KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK – POĎAKOVANIE

  Srdečne by sme sa chceli poďakovať všetkým vám, ktorí ste sa nezištne zapojili do projektu s touto krásnou myšlienkou, zbierky pre domovy dôchodcov. Je neuveriteľné, že v priebehu jedného týždňa sme spolu vyzbierali 27 krabíc.
  Boli sme všetci veľmi milo prekvapení empatiou detí a samozrejme aj vás, rodičov, ktorí ste v týchto neľahkých časoch nezabudli na tých najzraniteľnejších – našich starkých. 
  Chceli by sme vám ešte raz vyjadriť úctu a vďaku a dúfame, že na tento dobrý skutok sú naše deti patrične hrdé a lásku a porozumenie, ktoré prejavili teraz, ich budú sprevádzať aj naďalej.

  Ďakujeme.

  V utorok, 13. decembra 2022 sa žiaci navštevujúci školský klub vybrali do Zariadenia opatrovateľskej služby, na Piaristickej 42, v Trenčíne, kde krabice odovzdali.  

  A nielen to. Starkých potešili svojou návštevou a pripravili im malé prekvapenie, v podobe krátkeho vystúpenia.

 • NONSTOP BIBLIA 2022

  Bibliu, v ktorej sa môžeme stretávať so živým Bohom hocikedy, má doma každý. Jej čítanie by malo byť súčasťou našej každodennej modlitby. Pri čítaní Božieho slova uvažujeme, ako sa toto slovo dotýka nášho života, či náhodou neosvetľuje nejakú našu konkrétnu životnú situáciu.  

  V utorok 13. decembra 2022 sa aj žiaci, učitelia a nepedagogickí zamestnanci Základnej školy sv. Andreja-Svorada a Benedikta, zúčastnili súvislého čítania Biblie v kostole Notre Dame.

  Cieľom organizátorov okrem iného bolo:

  • aby sme Sv. písmo pre jeho hlbšie pochopenie, čítali s porozumením;
  • aby sme sa zamýšľali nad dôležitosťou vytrvalej modlitby v našom živote, ako aj nad tým, že nikto nie je vylúčený z Božieho plánu spásy;
  • a zažili sme spoločenstvo pri stole Božieho slova.

  Vdaka, za dnešný deň. 

 • SMREKOVO – REGIONÁLNA SÚŤAŽ V PREDNESE TVORBY JÁNA SMREKA

  „Tebe, ja, poézia, slúžim rád.

   Niet iných božstiev, ktorým by som slúžil.

  Slov mnoho je, no daj mi napísať

  verš jeden, za ktorým by každý túžil!“     

                                              (Ján Smrek)

  Toto podujatie je venované významnému básnikovi, redaktorovi, publicistovi, vydavateľovi a organizátorovi kultúrneho života Jánovi Smrekovi, rodákovi zo Zemianskeho Lieskového, časť Melčice-Lieskové (*16.12. 1898 – † 8.12. 1982).

  Vo štvrtok, 8. decembra 2022 našu školu, v tejto súťaži, reprezentovali dve žiačky. Dorota Vizváryová (6. A)Zuzana Kukučová (8. A) V silnej konkurencii (14 súťažiacich) Zuzka Kukučová, s ukážkou Jána Smreka - Kone, obsadila krásne, 2. miesto.

  Dievčatám ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy a obom zaželajme, aby ich láska k umeleckému prednesu neslabla.

 • SLÁVENIE EUCHARISTIE

   SLÁVENIE EUCHARISTIE

  Prvý prikázaný sviatok cirkevného roka (8. december) patrí sviatku Panny Márie - Nepoškvrnenému počatiu.

  Aj my sme v tento deň slávili sv. omšu, v kostole Notre Dame, s pánom kaplánom, Mgr. Jozefom Kopáčom.

  Panna Mária nás všetkých vyzýva, aby sme ju nasledovali v jej čnostnom, svätom a čistom živote.

  Vložme sa preto pod jej ochranu a prosme za seba, za náš národ i za celý svet: 

  „Bez hriechu počatá Panna Mária, oroduj za nás!“

 • KRÚŽOK KERAMIKY

  Môcť sa len tak hrať s hlinou a vytvoriť niečo krásne. To nie je iba sen, toto môžete skutočne zažiť na našom mimoriadne obľúbenom a žiadanom keramickom krúžku, pod vedením pani vychovávateľky, Mgr. Alenky Rónaiovej. Žiaci v ňom majú možnosť oboznamovať sa s prácou s hlinou, vytvárajú rôzne umelecké dielka, ktoré sa následne vypaľujú a maľujú. Hotové výrobky odnášajú domov, napríklad ako darček pre rodičov alebo kamarátov. Ich krásne výtvory zdobia aj interiér školy.

 • MIKULÁŠ PRIŠIEL AJ NA BRANECKÉHO 4

  MIKULÁŠ PRIŠIEL AJ NA BRANECKÉHO 4

  Mikuláš, Mikuláš, priateľ náš starý, každý rok nosievaš do okien dary. Mikuláš, Mikuláš, ty náš veľký svätý, každý rok myslievaš na dobré deti...

  Na sviatok sv. Mikuláša sa tešíme celý rok, je pre nás predzvesťou blížiacich sa Vianoc, ktorých sa už mnohí nemôžeme dočkať. Tešíme sa na pečenie medovníčkov a ozdobovanie stromčeka. Mikulášska nálada dnes, 6. decembra, zavítala aj do ZŠ s MŠ sv. Andreja-Svorada a Benedikta. Hneď ráno nás navštívil ozajstný sv. Mikuláš, aj s jeho pomocníkmi - anjelmi, ktorí deťúrencom rozdávali sladké prekvapenia. Na každého sa milo usmial a tie odvážnejšie deti mu zarecitovali básničku, zaspievali pesničku, čo-to povedali, predviedli. Dnešný deň bol veľmi príjemný, plný prekvapení a očakávaní.♥️ Ďakujeme za návštevu, Mikuláš, príď zas!

 • MIKULÁŠSKY ŠKOLSKÝ TURNAJ

  V utorok, na sviatok sv. Mikuláša, to v Základnej škole žilo športom. Prebehli turnaje v prehadzovanej a druhostupniari si dopoludnie parádne užili. Ako to zvyčajne pri správnych športových súťažiach býva, aj naši športovci bojovali s maximálnym nasadením a počas celého turnaja vládla tá správna športová atmosféra. Tímy boli ocenené nielen drobnými sladkosťami, ale aj diplomom. 

  A tu sú výsledky:

  1. VII. A                  1. IX. A

  2. VI. A                   2. VIII. A

  3. V. A                     3. VII. A

  Podujatie sa vydarilo a už sa tešíme na ďalšie spoločné stretnutie v prehadzovanej, ktoré sa veríme, uskutoční čoskoro. Ďakujeme organizátorke, pani učiteľke: PaedDr. Monike Duvačovej, hráčom a pedagógom za aktívnu účasť. ŠPORTU ZDAR !!!

 • STRATY A NÁLEZY V ŠKOLE

  Vážení rodičia, od dnes do piatka (30.11. – 2.12.) budú vo vestibule školy vyložené všetky STRATY A NÁLEZY, ktoré “sa stratili a našli” od septembra po dnešok. Úctivo Vás prosíme, aby ste sa na čiapky, dáždniky, nohavice, mikiny, svetre, tričká pozreli… a v prípade, že veci patria práve Vášmu dieťaťu – aj ZOBRALI.   

 • MIKULÁŠSKY TURNAJ

  V utorok, na sviatok sv. Mikuláša, sa v telocvični bude konať turnaj v prehadzovanej. Svoje sily si v športovom zápolení medzi sebou zmerajú žiaci našej školy. Všetkým chlapcom a dievčatám, ročníkov 5. - 9., prajeme, aby v prehadzovanej, v ktorej sa hrá podľa jemne upravených pravidiel volejbalu, s jediným podstatným rozdielom, že sa lopta neodbíja, ale sa chytá, zažili veľa zábavy, radosti a tiež úspechov.

  Pripravte si teda hlasivky, dobrú náladu a príďte povzbudiť svojich spolužiakov.

 • ŠKOLSKÉ KOLO GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY

  ŠKOLSKÉ KOLO GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY

  V stredu 23. novembra 2023 sa online formou konalo školské kolo 51. ročníka geografickej olympiády. Naši žiaci súťažili v troch kategóriách. Teší nás, že máme v škole žiakov, ktorých predmet geografia baví, o čom svedčí aj výsledok = 26 úspešných riešiteľov.

   

  Kategória G - žiaci 5. ročníka ZŠ (prípadne aj 4. ročník)

  Tomáš Kulich - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória G, školské kolo je 1. miesto. Získaný počet bodov: 82 z 100. Si úspešný riešiteľ.

  Damian Fenik - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória G, školské kolo je 2. miesto. Získaný počet bodov: 77 z 100. Si úspešný riešiteľ.

  Lukáš Gábor - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória G, školské kolo je 3. miesto. Získaný počet bodov: 77 z 100. Si úspešný riešiteľ.

  Alex Fabian - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória G, školské kolo je 4. miesto. Získaný počet bodov: 71 z 100. Si úspešný riešiteľ.

  Matej Švajda - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória G, školské kolo je 5. miesto. Získaný počet bodov: 70 z 100. Si úspešný riešiteľ.

   

  Kategória F - žiaci 6. a 7. ročníka

  Veronika Vallová - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória F, školské kolo je 1. miesto. Získaný počet bodov: 89 z 100. Si úspešná riešiteľka.

  Matej Janík - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória F, školské kolo je 2. miesto. Získaný počet bodov: 89 z 100. Si úspešný riešiteľ.

  Kvetoslava Kováčová - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória F, školské kolo je 3. miesto. Získaný počet bodov: 87 z 100. Si úspešná riešiteľka.

  Filip Liška - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória F, školské kolo je 4. miesto. Získaný počet bodov: 77 z 100. Si úspešný riešiteľ.

  Dominik Štefan Hlucháň - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória F, školské kolo je 5. miesto. Získaný počet bodov: 60 z 100. Si úspešný riešiteľ.

  Alica Polášková - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória F, školské kolo je 6. miesto. Získaný počet bodov: 56 z 100. Si úspešná riešiteľka.

   

  Kategória E - žiaci 8. a 9. ročníka

  Marek Vallo - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória E, školské kolo je 1. miesto. Získaný počet bodov: 98 z 100. Si úspešný riešiteľ.

  Šimon Briestenský - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória E, školské kolo je 2. miesto. Získaný počet bodov: 95 z 100. Si úspešný riešiteľ.

  Richard Chlebana - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória E, školské kolo je 3. miesto. Získaný počet bodov: 94 z 100. Si úspešný riešiteľ.

  Mária Mistríková - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória E, školské kolo je 4. miesto. Získaný počet bodov: 93 z 100. Si úspešná riešiteľka.

  Jana Garecová - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória E, školské kolo je 5. miesto. Získaný počet bodov: 91 z 100. Si úspešná riešiteľka.

  Michal Hasaj - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória E, školské kolo je 6. miesto. Získaný počet bodov: 91 z 100. Si úspešný riešiteľ.

  Šimon Kakody - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória E, školské kolo je 7. miesto. Získaný počet bodov: 91 z 100. Si úspešný riešiteľ.

  Filip Gavenda - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória E, školské kolo je 8. miesto. Získaný počet bodov: 85 z 100. Si úspešný riešiteľ.

  Matúš Lamačka - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória E, školské kolo je 9. miesto. Získaný počet bodov: 85 z 100. Si úspešný riešiteľ.

  Róbert Hošták - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória E, školské kolo je 10. miesto. Získaný počet bodov: 82 z 100. Si úspešný riešiteľ.

  Adam Dovičic - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória E, školské kolo je 11. miesto. Získaný počet bodov: 80 z 100. Si úspešný riešiteľ.

  Filip Čakloš - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória E, školské kolo je 12. miesto. Získaný počet bodov: 78 z 100. Si úspešný riešiteľ.

  Radoslav Marček - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória E, školské kolo je 13. miesto. Získaný počet bodov: 68 z 100. Si úspešný riešiteľ.

  Ján Dankovič - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória E, školské kolo je 14. miesto. Získaný počet bodov: 68 z 100. Si úspešný riešiteľ.

  Zuzana Kukučová - Tvoje umiestnenie v súťaži Geografická olympiáda, kategória E, školské kolo je 15. miesto. Získaný počet bodov: 57 z 100. Si úspešná riešiteľka.

   

  Všetkým úspešným riešiteľom gratulujeme a postupujúcim žiakom držíme palce, 31. 03. 2023.

 • ZAVÍTAL K NÁM MÍM - PREDSTAVENIE KUFOR

  Vladimír Kulíšek býva často označovaný za jedného z najlepších európskych imitátorov Charlieho Chaplina. Aj my sme mali možnosť, zoznámiť sa s jeho umením. Žiakov interaktívne zapájal do deja, vystúpenie bolo pútavé, poučné a zábavné. 😉Všetci prítomní sa bavili a vystúpenie odmenili veľkým potleskom. Ďakujeme. 👌

 • CHARITATÍVNY ONDREJSKÝ JARMOK

  Každý jarmok má svoje čaro. O to vytvoriť ho, sme sa opätovne pokúsili aj my, žiaci a učitelia ZŠ s MŠ sv. Andreja-Svorada a Benedikta. Tradíciou v našej škole sa stalo, že sa koná pred prvou adventnou nedeľou; a má charitatívny rozmer. 

  Spolu so žiakmi a rodičmi sa snažíme o dobrú vec. Výťažok z predaja poputuje na dobročinné účely a tomu, kto našu pomoc veľmi potrebuje.

  K Ondrejskému jarmoku neodmysliteľne patrí vôňa punču, medovníkov, perníkov, koláčikov..., a samozrejme, rôznorodý jarmočný tovar. Aj tento rok žiaci každej triedy, spolu s p. učiteľkami, pánmi učiteľmi, pripravili vianočné ozdoby, stromčeky, pozdravy, sviečky, mydielka, ale nacvičili aj kúzelnícku show...  

  V piatok 25. novembra 2022 ich šikovné ruky, tvorivosť a fantázia, dokázali vykúzliť nádhernú predvianočnú atmosféru.

  Poďakovanie patrí aj našim rodičom, ktorí sa postarali o chutné a oku lahodiace vianočné pečivo a rôzne maškrty, všakovaké ozdoby, výrobky a výtvory.

  Tiež žiakom školy, za príjemnú atmosféru, zábavu, sviatočnú náladu...

  A samozrejme aj návštevníkom, ktorých bolo tohto roku neúrekom a svojou účasťou prišli podporiť nielen nás, ale aj charitatívny zámer tejto milej akcie.

 • KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK alebo ... NO NAJVÄČŠIA Z NICH JE LÁSKA ♥️

  KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK alebo ... NO NAJVÄČŠIA Z NICH JE LÁSKA ♥️

  Projekt Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok", spája generácie ľudí po celom Slovensku a stáva sa milou vianočnou tradíciou. Cieľom je potešiť neznámeho seniora žijúceho v zariadení pre seniorov, pretože väčšina ľudí žijúcich v zariadeniach nemá žiadnych príbuzných. Náš darček môže byť ich darčekom jediným a občas i posledným. Preto do krabice od topánok zabalenej vo vianočnom papieri (spodok a vrch samostatne, aby sa dala otvárať) alebo do originálnej krabice s vianočným motívom zabalíme okrem jednotlivých vecí aj obrovský kus svojho srdca.

  Čo všetko má / nemá krabička obsahovať, je v prílohe. Deti môžu nosiť jednotlivé položky do triedy v termíne 23.11. – 30.11. 2022spolu s triednou pani učiteľkou, pánom učiteľom vyskladajú (2 – 4 ks) rovnomerné krabičky.

  https://www.kolkolasky.sk/

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou sv. Andreja - Svorada a Benedikta
  Braneckého 4, 911 01 Trenčín
 • +421 032/6529406, 6525866

Fotogaléria